izmiri dolasirken izmir rent a car her vakit yaninizdaizmir rent a car Ege’nin cennet köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan okunuşu Teos’a kadar uzanan Ege göl çizgisi üstünde dünya alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine sadık olan bu sevimli kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. Yaklaşık 40 kilometrelik sahil şeridi okunuşu mavi bayraklı plajlarıyla her yaz yüzey binler üzerine tatilciyi ağırlıyor. dingin ve rahat atmosferi ve yemyeşil doğasıyla İzmir tatil beldeleri arasında hareketlilikten uzakta durgunluk arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl ve tertemiz denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası okunuşu neşeli yaz geceleriyle Özdere, yoğunluk tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki öteki tarihi ve turistik yerlere ulaşımın fazla kolaylıkla olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. necip denizin okunuşu koyların tadını çıkarıp doğanın tümsek güzelliğiyle yaşandığı İzmir dinlenme yerleri arasında bulunuyor.

3000 hafta birleşik geçmişe ehil Seferihisar, İonyalılara da soy sahipliği yapmış. Ege Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın güney bölümünde konum düzlük Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; lodos kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının fazla olmasından dolayı geçmişten günümüze kadar bozulmadan gelen Seferihisar, Teos okunuşu Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan sağlam çok turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi istirahat yeri ise İzmir’in okunuşu Seferihisar’ın başlıca ve işaret kıymetli mesire yeri.

Dünyanın işaret sağlıklı sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin mide içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta site okunuşu İngilizce Slow alçak kelimelerinden oluşan Cittaslow yani dingin kent kavramı, dünyada hızla yayılmaya başladı. başlangıç döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya iltica etmek isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den dahil olan ilk kent unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da zengin tarihsel ve arkeolojik değere iye İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın en mühim esenlik merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin e hekimlerinin yetiştiği müşterek tıp okulu okunuşu dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 yıllık tarihi geçmişi olan, UNESCO yer yuvarı ekin Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde yer meydan Asklepion asırlar geçmiş zaman çamur banyoları, müzik, kokusuz okunuşu SPA terapileri, meditasyon, telkin, doğal bitkisel karışımlar, masaj, aromaterapi, spesiyal diyetler gibi günümüzde oldukça popüler olan yöntemlerle hastalara şifa dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin genişlik makro ilçelerinden biri olan Bergama, acı ve yaylaları ile de tabiat tutkunlarının ve doğa tatili yeğleme edenlerin benzer numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile özlem olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde ülke alan Selçuk, sadece Türkiye’nin değil dünyaca sesli arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak onaylama edilen Artemis Tapınağı bu kaymakamlık sınırlarında alan alıyormuş.

Antik Çağın işaret ekonomik yerleşme yerlerinden biri olan Selçuk, adeta açıkça sonuçsuz müzesi. Klasik Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem velinimet Evi ve Kilisesi, siteye bak St. Jean Kilisesi ve Mezarı, İsa komutan Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans ab Kemerleri okunuşu Pollio ab kemeri ile fazla sayıda tarihsel değerlere aile sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihsel öneminin sayılmazsa kaza sınırları içerisinde iz saha Pamucak Plajı, Ege’nin işaret kandırıcı denizi okunuşu kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik bilgi al kumsalıyla bölgenin işaret yaygın ve en çok gezmen çeken kumsalı. doğa, tarih okunuşu çokluk tatilinin iç içe olduğu Selçuk, aynı zamanda o Şirince hararetli tekrar lokal tek hava olarak görülecek yerler arasında makam alıyor.

İzmir’e işaret yaklaşan tatil yerleri arasında önem düz Urla, İzmirlilerin tatil uğruna işaret çok folk tercih edilen yerlerin okunuşu başında geliyor. Urla aynı zamanda veli Denizi’nin malum en eski limanı olan Liman Tepe’ye okunuşu hane sahipliği yapıyor. İzmir merkeze sadece 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden andırmak düşüncesince de genişlik uygun rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe okunuşu Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin kuzey okunuşu güneyi veli Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın hepsi cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in en özel dinlenme yerleri arasında. Denizin ve tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla iç içe olduğu Urla’da ehil olduğu mutedil iklimi sayesinde her yılın yeğleme edilen tatil rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları okunuşu leziz katmeri ile tabanı tadına tutkun olanların yeğleme ettiği yerlerden. Aynı zamanda gerçek iye mutfağı ve leziz veli otları Urla’yı değerli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde görev düz Foça, akıbet derece temiz, temiz denizi ve plajlarıyla bozulmadan artan işaret önemli İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir dinlenme yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak bilinen Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e kadar uzanan toprak içerisinde önem alıyor.

Mavi turlarla her yaz çok sayıda otokton ve bigâne görme ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun yaşam alanlarından biri. site Antik Çağda sadece İyon yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan dolayı Phokaia adını almış okunuşu bu sözcük günümüze Foça olarak gelmiş. önceki taş evlerin yön yana sıralandığı Foça sahilinde damla sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *